1. Anasayfa
  2. Hikayeler

Kuma yazmak hikayesi

Kuma yazmak hikayesi
0

Bir zamanlar, eski bir ada kasabasında, Denizci Ali adında bir adam yaşarmış. Denizci Ali, hayatını denizlerde geçirmiş, maceradan maceraya koşmuş bir denizciydi. Ancak, yaşlanınca denizden emekli olmuş ve küçük bir kumsal kasabasına yerleşmişti.

Denizci Ali, deniz sevgisini hiçbir zaman kaybetmemişti. Her sabah erken saatlerde, kumsalda yürüyüş yapar ve denizin mavi sularını izlerdi. Bir gün, kumsalda yürürken, gördüğü bir şey dikkatini çekti: kuma yazılmış bir mesaj.

Merakla yaklaştığında, kumun üzerine yazılmış şu cümleyle karşılaştı: “Hayat bir deniz gibidir, fırtınaları atlatıp sakin sulara ulaşmak için mücadele etmelisin.” Denizci Ali, bu yazının kendisi için bir mesaj olduğunu düşündü. Belki de hayatındaki fırtınalardan sonra artık sakin sulara ulaşmanın zamanı gelmişti.

O günden sonra, Denizci Ali her sabah kumsala gider ve kuma bir şeyler yazardı. Bazen denizle ilgili güzel sözler, bazen ise içinden geçen duyguları yazdı. Kuma yazdığı her şey, ona bir tür terapi gibi gelirdi. Yazdıkça içindeki huzursuzluk azalır, yerine bir dinginlik gelirdi.

Bir gün, Denizci Ali’nin kumsala yazdığı bir mesajı bir genç kız gördü. Genç kız, yazılanları okudu ve Denizci Ali’ye yaklaştı. “Bunlar çok güzel sözler,” dedi, “Bunları her sabah mı yazıyorsunuz?” Denizci Ali gülümsedi ve genç kıza hikayesini anlattı.

Genç kız, Denizci Ali’nin kuma yazdığı sözleri çok beğendi. O günden sonra, her sabah Denizci Ali’nin yanına gelip onunla birlikte kumsala yazılar yazardı. İkilinin yazdığı sözler, kumsalda yürüyen diğer insanların da dikkatini çekmeye başladı. Herkes, Denizci Ali’nin kuma yazdığı sözleri merakla okurdu.

Denizci Ali ve genç kız, birlikte yazdıkları sözlerle kumsalı bir nevi sanat galerisine dönüştürdüler. Kumsalın ziyaretçileri, her sabah Denizci Ali’nin yazdığı yeni mesajları görmek için sabırsızlanırdı. Yazılar, insanlara ilham verir, umut verir ve güç verirdi.

Böylece, Denizci Ali’nin kuma yazmakla başlayan küçük bir ritüel, kasabanın bir simgesine dönüştü. Herkes, Denizci Ali’nin yazdığı sözlerle güne başlar, hayata daha umutlu ve neşeli bir şekilde devam ederdi. Denizci Ali ise, kuma yazdığı her sözle içsel huzurunu bulduğunu düşünürdü. Ve kumsal, onun için bir terapi alanı olmaya devam ederdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir